A nagy evangéliumi katasztrófa
1.600 Ft
Menny.:db

Paraméterek

Oldalszám: 176 oldal
Méret: 18,3 × 12,4 × 1cm
Kötés: Puhatáblás
Kiadás éve: 2020

A nagy evangéliumi katasztrófa

Szerző Schaeffer, Francis
Átlagos értékelés: (1)
Kívánságlistára teszem
Könyv
1.600 Ft
Menny.:db

Leírás

Az ismert 20. századi teológus, Francis A. Schaeffer halála előtt 1984-ben utolsóként írt könyve pontosan előrejelzi, mi történik, amikor az evangéliumi keresztyénséget eltéríti a világi kultúra. Történelmi, filozófiai és teológiai ismereteit felhasználva éles szemmel mutat rá arra, milyen következményekkel járhat, ha a keresztyének nem foglalnak nyíltan állást a vízválasztó kérdésekben.
Vajon már annyi kompromisszumot kötöttünk az igazság és az erkölcs területén, hogy szinte semmi sem maradt, ami mellett kiállnánk? Az evangéliumi keresztyénség eladta magát a világnak?
Ez a könyv rávilágít az alkalmazkodás és kompromisszumokra hajlás tragikus következményeire a társadalomban és a keresztyénségben. Egy provokatív és kihívásokkal teli mű, amelyet ugyanakkor áthat Dr. Schaeffer mély elköteleződése Krisztus felé és szeretete a Gyülekezet iránt. Bár a könyv az 1980-as évek Amerikájában íródott, aktualitását ma sem veszítette el. Ha eltekintünk néhány speciális jelenségtől, a mai Magyarországon is érvényesek az író által felvetett kérdések és figyelemre méltóak a válaszok.
FRANCIS A. SCHAEFFER (1912–1984) több, mint húsz könyv szerzője, amelyeket számos nyelvre fordítottak le, és milliók olvastak világszerte. Feleségével, Edith-tel közösen alapították a L’Abri Fellowship International tanulmányi és tanítványi központokat. A keresztyénség és a kultúra érintkeztetésével kapcsolatos munkássága nemzetközileg is elismert. 1984-ben hunyt el, de hatása és öröksége ma is megnyilvánul világszerte.
 
 

Vélemények

5.00
1 értékelés
1
0
0
0
0
Írja meg véleményét!
2020. 10. 08. Igazolt vásárlás
Nagyon érdekfeszítő és izgalmas könyv. Rendkívül érthetően és pontosan rajzolja meg a mai kor "kórképét", érthetően fogalmazza meg az okokat és a szükséges tennivalókat. Igaz, hogy 1984-ben írodott, de talán ma még időszerűbb, mint akkoriban volt, mert azóta csak hátrányára változott a világ.